Akce a jiné činnosti, časopis Zahradníček

Plánované akce na měsíc červenec a srpen

Kromě pravidelných aktivit ( canisterapie, čtení, hudební klub, tvoření, sportovní činnosti, společenské hry, bohoslužba)  se uskuteční tyto akce:

19. července  - MARIE TEREZIE (v podání Dany Šimkové) - humorné představení o tom, jak se žilo princeznám v 18. století, jak dlouho jim trvalo, než si oblékly honosné šaty, čím si čistily zuby a mnoho dalších zajímavostí. Nebude chybět historický kostým.

V srpnu připravujeme sportovní soutěž a hudební vystoupení s posezením u pergoly. 

Výstava panenek v Holešově

Ve čtvrtek 19. května jsme společně s klienty navštívili výstavu panenek Aleny Dynkové na holešovském zámku. Autorka pochází z Valašských Klobouk, panenky nejen vyrábí, ale také na ně šije oblečení a obléká je. Inspiruje se valašským folklorem a svá díla vyobrazuje v koloběhu života, od narození po máry. Výstava čítá přes 200 panenek a dekorací, celá výstava je komponovaná do tematických výjevů zobrazujících jarní, letní i zimní zvyky, panenky v kolébkách, panenky hrající si jako děti, panenky jako nevěsta s ženichem i stárnoucí babičky a dědečkové. Vše je doprovázeno texty, které návštěvníkům přibližují jednotlivé moravské zvyky, obyčeje. Aranžérkou a výtvarnicí výstavy je Lenka Jagošová, která na holešovském zámku již výstavy aranžovala. 


Přečtěte si naše nejnovější číslo časopisu Zahradníček - březen 2022